Top
Blog
Atrakcje integracyjne Świąteczna integracja firmowa – co polecamy?

Świąteczna integracja firmowa – co polecamy?

Pod koniec każdego roku managerowie i liderzy zespołów zadają sobie to samo pytanie: jaką atrakcję wybrać dla zespołu z okazji nadchodzących Świąt. W historii naszej firmy zorganizowaliśmy dziesiątki świątecznych scenariuszy: od ratowania mikołaja w wersji online, przez humorystyczną grę polegająca na usadzaniu przy stole skłóconej rodziny aż po teledyski świąteczne i nagrywanie świątecznych coverów przez zespoły muzyczne. W tym artykule zapraszamy do zapoznania się z naszym TOP 5!

Autorski ranking pomysłów na świąteczne spotkanie integracyjne

Miejsce 7: Fabryka Elfów

W tym scenariuszu uczestnicy wcielają się w elfów – pracowników Działu Dekoracji, który przez cały rok pracuje, by przygotować się na święta. Zadaniem, któremu muszą sprostać uczestnicy, to zbudowanie łańcucha świątecznego spełniającego szereg kryteriów.  To pozornie proste doświadczenie, które silnie angażuje grupę stawiając przed nią serię nieprzewidzianych zdarzeń. Pozytywna energia i integracja w świątecznej atmosferze gwarantowane. 

Miejsce 6: Świąteczne warsztaty ceramiczne

Jeśli chcesz, by Twój zespół oderwał się od codzienności, postaw na warsztaty kreatywne. O kojącym i relaksującym działaniu gliny na człowieka wie każdy, kto choć raz tworzył ceramikę. My dostarczamy wszystkie niezbędne materiały, a uczestnicy świetnie i twórczo się bawią. Na zakończenie każdy zabiera ze sobą kilka ręcznie wykonanych, niepowtarzalnych, ceramicznych ozdób choinkowych.

Miejsce 5: Maszyna Goldberga

Co tu dużo mówić: stara, dobra, sprawdzona Maszyna Goldberga ze świątecznymi akcentami sprawdzi się na każdym spotkaniu wigilijnym. Dynamiczna integracja, żadnych szczególnych wymagań logistycznych (może być nawet biuro lub restauracja), gwarantowana zabawa oraz film pamiątkowy! Kto by się nie skusił?

Miejsce 4: Świąteczny Lipdub

Nagrywanie teledysku firmowego jest wyjątkową okazją do pokazania swojej firmy od niecodziennej strony. Świąteczny LipDub to sprawdzony scenariusz, który z każdego zespołu zrobi filmowców rodem z Hollywood. Efektem pracy można podzielić się w firmowych mediach społecznościowych.

Miejsce 3: Firmowy quiz

Jeśli czasu jest mało, a przestrzeń uniemożliwia nam zorganizowanie warsztatów team building, problem rozwiązuje firmowy quiz (możliwy również w wersji online). Nasza konferansjerka i trenerka, Aleksandra Dzierżawska, przygotuje dla Państwa kreatywne pytania: świąteczne i firmowe, a następnie zapewni jedyną w swoim rodzaju rozrywkę. Quiz może być inspirowany inspirowany Milionerami lub Familiadą.

Miejsce 2: Gra scenariuszowa: Ratowanie Mikołaja

Może klasyczny team building? Czasem najlepsze rozwiązania są tymi najbardziej oczywistymi. Podczas gry scenariuszowej uczestnicy, w podziale na mniejsze grupy, wykonują szereg zadań team buildingowych, integrują się i przede wszystkim dobrze bawią, aby finalnie uratować Mikołaja i Święta.

Miejsce 1: Świąteczny Art Building 

Oto Faworyt dzisiejszego wieczoru: Art building – kreatywna integracja czyli wspólne malowanie obrazu. Podczas projektu integracja łączy się z relaksem, a samo dzieło może dumnie zdobić wnętrza biura, by na co dzień przypominać, do czego jesteśmy zdolni, gdy łączymy swoje siły w dążeniu do wspólnego celu.

 

Chcesz poznać szczegóły, skontaktuj się z nami!