Top
Inwazja obcych – Gra Integracyjna Online

Inwazja Obcych - Gra Integracyjna Online

Gra integracyjna online to idealny pomysł dla zespołów zdalnych, a Inwazja Obcych to klasyka tego gatunku! Choć odbywa się w przestrzeni wirtualnej, powoduje lepsze poznanie się i realne wzmocnienie więzi. Inwazja Obcych to wciągająca gra integracyjna online z wątkiem kosmicznym w tle. Zadaniem graczy jest wspólne uratowanie Ziemi przed zagładą - a jest to możliwe tylko jeśli się zaangażują i wykażą umiejętnością współpracy.

Lokalizacja:

W budynku

Czas trwania:

2-4 godz

Liczba uczestników:

10 - 200 osób

Atuty projektu:

wzmocnienie więzi

zbudowanie ducha zespołu

doskonalenie komunikacji

bliższe wzajemne poznanie

Fabuła

Pracownicy zostają zaproszeni do gry zorganizowanej za pośrednictwem platformy ZOOM (lub analogicznej) przez nieco niezrównoważonego kosmitę. Gra integracyjna online jest wyjątkowa, bo stawką jest cała nasza cywilizacja. Czy pracownicy zdołają uratować planetę Ziemia?

Tak rozpoczyna się projekt – przekaz kosmiczny jest w formie filmu. Przykładowy film można obejrzeć poniżej.

UWAGA: Treść filmu jest każdorazowo modyfikowana pod kątem branży i firmy Klienta.

Jak ta gra integracyjna online wygląda w praktyce?

Kosmiczna fabuła jest zintegrowana z zestawem zadań team buildingowych dobranych tak, by odpowiedzieć na potrzeby konkretnego zespołu. Każde zadanie sprzyja bliższemu poznaniu współpracowników, stanowi wyzwanie dla zespołu oraz prowokuje do wymiany doświadczeń i dyskusji. Gra ma elastyczną budowę, co pozwala na dopasowanie jej do konkretnych warunków. Jest prowadzona przez facylitatorów, animatorów lub trenerów doświadczonych w pracy z zespołami, którzy dbają o atmosferę spotkania i jego przebieg.

Jak wyglądają zadania?

Przykładowe zadanie: Decoding

Dobra gra integracyjna online to taka, którą można dopasować do danej grupy. Inwazja Obcych może opierać się na dowolnie wybranych wcześniej 3-4 zadaniach spośród naszej listy. Jedna z aktywności to autorskie zadanie Decoding. Uczestnicy mają za zadanie odkodować zaszyfrowaną wiadomość. Poszczególne części szyfru są znane tylko pojedynczym członkom zespołu. Kluczem do rozwiązania jest sprawna komunikacja i efektywna burza mózgów.  Zadanie jest tak skonstruowane, że bez zaangażowania wszystkich członków zespołu nie da się go rozwiązać. Dzięki temu, podczas jego wykonywania, wszyscy są aktywni!

Zaskoczyła mnie możliwość luźnego spotkania z ludźmi, z którymi na co dzień mam kontakt tylko formalny – online. Zaangażowanie wszystkich na plus! Podobał mi się uśmiech na twarzach i sympatyczne prowadzenie show przez trenerów.

Zastanawiasz się, czy opisana gra integracyjna online jest odpowiednia dla Twojego zespołu? Skontaktuj się z nami!

Zobacz też