Top

Mission Impossible - szkolenie team building

Mission Impossible to angażująca aktywność grupowa, w której zespół staje przed – z pozoru – niewykonalnym zadaniem. Doskonała współpraca grupowa jest kluczem do sukcesu – czy zespół zdoła go znaleźć?

szkolenia-team-building
Lokalizacja:

Cała Polska

Czas trwania:

do 4 godzin

Liczba uczestników:

od 6 do 150 osób

Język prowadzenia:

polski lub angielski

Atuty projektu:

unikatowe zadanie grupowe

wyzwania analogiczne do codzienności w pracy

nauka poprzez doświadczenie

wzrost motywacji uczestników

możliwość dopasowania do założonych celów spotkania

Fabuła

Szkolenia team building mogą mieć różną formę. My staramy się, by były one nie tylko rozwojowe, ale również angażujące. Często więc stawiamy więc na intrygującą fabułę. W proponowanym przez nas programie Mission Impossible uczestnicy wcielają się w członków plemienia, które zagubiło się w dżungli. By odnaleźć drogę, muszą przejść przez szereg rytuałów i sprostać wyzwaniom, które postawił przed nimi kapryśny szaman. Zna on drogę prowadzącą do wyjścia, ale nie chce się podzielić tą wiedzą z zespołem, któremu nie ufa. Żeby zdobyć zaufanie szamana, grupa musi się wykazać dobrą współpracą plemienną.

Przebieg spotkania

Szkolenie team building zatytułowane Mission Impossible składa się z dwóch modułów – praktycznego i teoretycznego. W module praktycznym uczestnicy wykonują różnorodne zadania: komunikacyjne, kreatywne, zespołowe, logiczne. Sami podejmują zatem decyzję, które zadania chcą wykonać oraz w jakiej możliwości. Mission Impossible zawiera więc elementy gry decyzyjnej. Konieczność działania pod presją czasu stawia przed uczestnikami następujące pytania: jak podzielić się rolami? kto ma być koordynatorem? jak ulokować zasoby?

Moduł teoretyczny

Opisywany scenariusz pomimo abstrakcyjnego charakteru zawiera wiele analogii do rzeczywistych wyzwań, jakim pracownicy stawiają czoła na co dzień. W module teoretycznym, który ma charakter mini-wykładu – uczestnicy poznają model Skali Współpracy, który jest niezwykły w swojej prostocie i umożliwia na podstawie prostych wskaźników w dowolnym momencie ocenić kondycję zespołu i zasugerować kolejne kroki. Skala Współpracy istotnie wzbogaca szkolenia team building organizowane przez nas podając zespołowi niejako na tacy wskazówki dotyczące dalszych kroków w drodze do efektywnej współpracy.

Atuty programu

Wyzwania mają humorystyczny, nieco oderwany od rzeczywistości charakter, co sprzyja dobrej atmosferze, budowaniu motywacji oraz relacji między uczestnikami. Jednocześnie stanowią nie lada wyzwanie dla zespołu, co buduje więzi w oparciu o wspólne przeżycia i skłania do refleksji. Jeśli więc szukasz pomysłu na szkolenia team building, które przełożą się na realną zmianę i wzmocnią zespół, Mission Impossible będzie doskonałym wyborem.

Skontaktuj się z nami!

Zobacz też