Top

Warsztaty ceramiczne

Podczas warsztatu ceramicznego uczestnicy doświadczają relaksującego wpływu gliny. Mogą oderwać się od codzienności i twórczo spędzić czas.

Lokalizacja:

W budynku/na zewnątrz

Czas trwania:

do 2 godzin

Liczba uczestników:

bez limitu

Atuty projektu:

Pobudzenie kreatywności i twórczej ekspresji

Relaks i oderwanie od codzienności

Autorska ceramika do zabrania do domu

Warsztaty ceramiczne czyli co?

Warsztat ceramiczny to okazja do uruchomienia twórczego potencjału w pracy z gliną. Kreatywne, manualne działania mają niesamowitą moc relaksacyjną. Skupienie na tworzeniu odrywa od codzienności i uspokaja. Nikt na warsztatach nie oczekuje spektakularnych efektów, talentu czy powstawania dzieł sztuki, liczy się sam proces tworzenia i powrót do dziecięcej radości jaką daje autorska kreacja.

Nad pracą uczestników czuwa prowadzący, który wspiera grupę, podpowiada jak wykorzystać narzędzia czy osiągnąć określony efekt. Przy okazji dzieli się ciekawostkami o ceramice i procesie jej powstawania.

Autorskie arcydzieła

Podczas warsztatów powstają różnorodne mini dzieła sztuki – miseczki, kubki, talerzyki. Tematykę dopasowujemy też do okazji – uczestnicy mogą tworzyć bombki choinkowe, wielkanocne zajączki czy inspirowane jesiennymi liśćmi talerzyki. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, a dla tych, którzy z tworzeniem nie czują się swobodnie czekają przygotowane przez nas inspiracje. Na koniec lepienia prace są wypalane w specjalnym piecu a podczas kolejnego spotkania mogą zostać własnoręcznie poszkliwione. Efekt końcowy potrafi zaskakiwać i przekonywać, że aby stworzyć coś ładnego z gliny, nie jest potrzebny żaden talent!

Jeśli szukasz pomysłu na kreatywne spotkanie firmowe, skontaktuj się z nami i porozmawiaj o szczegółach warsztatów ceramicznych!

Zobacz też