Top
Na tropie zbrodni – gra scenariuszowa

Na tropie zbrodni - integracyjna gra kryminalna

W opisywanej grze team buildingowej uczestnicy wcielają się w role śledczych i mierzą się z szeregiem zadań, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa.

gra-scenariuszowa
Lokalizacja:

W budynku/Na zewnątrz

Czas trwania:

2-4 godziny

Liczba uczestników:

od 8 osób

Atuty projektu:

integracja uczestników

doskonalenie współpracy i komunikacji

wspólna zabawa w wyjątkowej formie

Fabuła

Podczas wydarzeń integracyjnych naszym celem jest przede wszystkim zainteresowanie i zaangażowanie uczestników. Skutecznym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wplecenie w program wątków fabularnych. Nasza gra scenariuszowa Na tropie zbrodni bazuje na intrydze o charakterze kryminalnym.

Co charakteryzuję grę?

Tym, co wyróżnia kryminalną grę scenariuszową Na tropie zbrodni, są intrygujący bohaterowie oraz pobudzające wyobraźnię dowody. W trakcie gry uczestnicy zapoznają się z raportami z centrali śledczej, które stopniowo budują fabułę. Analizują również nagranie audio pochodzące z miejsca zbrodni i zebrane materiały dowodowe.

Zadaniem uczestników jest znalezienie odpowiedzi na pytania typowe podczas dochodzenia detektywistycznego:

Kto stoi za morderstwem? 

Co było motywem? 

Jak doszło do zbrodni? 

Zadania team buildingowe

Celem gry, poza rozrywką w duchu detektywistycznym, jest przede wszystkim integracja oraz team building. Idealnym narzędziem do osiągania tych celów są zadania zespołowe. W trakcie programu grupa w podziale na mniejsze zespoły stawia czoła licznym wyzwaniom. Sukces w nich zależy od sprawnej współpracy, komunikacji, kreatywności i umiejętności efektywnego działania pod presją czasu.

Przykładowe zadanie przedstawiamy poniżej. Po każdym zadaniu trener prowadzi omówienie. Jego celem jest pogłębienie procesów zachodzących w grupie. Uczestnicy wyciągają wnioski na temat komunikacji i współpracy w zespole. Wspólne stawianie czoła zadaniom oraz dyskusja buduje zaufanie i pogłębia integrację w zespole.

Zespół po udziale w grze scenariuszowej Na tropie zbrodni jest zmotywowany, zintegrowany oraz zjednoczony wokół wspólnie osiągniętego sukcesu.

Opisywana gra scenariuszowa może się odbyć również w wersji online!

Przykładowe zadanie zespołowe

Łamanie kodów to zadanie, w którym zespół musi wykazać się nie lada refleksem. Jest to również wprawka w koordynacji i sprawności. Zadaniem zespołu jest jak najszybsze wpisanie kodu na gigantycznej klawiaturze. Czy grupa zdoła pokonać rekord szybkości?

Cele zadania:

  • Umiejętność zarządzania przez cele, zorientowanie na wyniki i realizację zadań
  • Kształtowanie postawy otwartej na osiąganie wspólnych celów
  • Budowanie otwartości na zmiany i nowe rozwiązania, elastyczności
  • Ćwiczenie zdolności adaptacji do zmieniającego się środowiska
  • Integracja i dobra zabawa

Zobacz też