Top
Edison na tropie zbrodni – gra scenariuszowa

Edison na tropie zbrodni - integracyjna gra kryminalna

,,Edison na tropie zbrodni`` to scenariusz detektywistyczny, w którym uczestnicy wcielają się we wnikliwych śledczych, by rozwikłać zagadkę morderstwa. Połączenie fabuły i angażujących zadań, które zapewni rozrywkę każdemu zespołowi!

gra-scenariuszowa
Lokalizacja:

W budynku/Na zewnątrz

Czas trwania:

2-4 godziny

Liczba uczestników:

od 8 osób

Atuty projektu:

integracja uczestników

doskonalenie współpracy i komunikacji

wspólna zabawa w wyjątkowej formie

Fabuła

Edison rozpoczął śledztwo mające na celu ustalenie prawdziwych okoliczności śmierci swojego przyjaciela, jednak prawda nie ujrzała światła dziennego aż do dziś. Dlaczego tak się stało? Kto stoi za morderstwem? Co było motywem? Jak doszło do zbrodni?

Na te i inne pytania uczestnicy znajdą odpowiedzi pod okiem naszych trenerów, którzy prowadzą grupę przez szereg wyzwań. Zadania mają zróżnicowany charakter – ruchowe, komunikacyjne, nastawione na współpracę czy zespołową burzę mózgów – wszystko po to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Co charakteryzuję grę?

Tym, co wyróżnia grę scenariuszową Edison na tropie zbrodni, są intrygujący, historyczni bohaterowie oraz pobudzające wyobraźnię dowody. W trakcie gry uczestnicy zapoznają się z raportami z centrali śledczej, które stopniowo budują fabułę. Analizują również nagranie audio pochodzące z miejsca zbrodni i zebrane materiały dowodowe.

Zadaniem uczestników jest znalezienie odpowiedzi na pytania typowe podczas dochodzenia detektywistycznego:

Kto stoi za morderstwem? 

Co było motywem? 

Jak doszło do zbrodni? 

Zadania team buildingowe

Celem gry, poza rozrywką w duchu detektywistycznym, jest przede wszystkim integracja oraz team building. Idealnym narzędziem do osiągania tych celów są zadania zespołowe. W trakcie programu grupa w podziale na mniejsze zespoły stawia czoła licznym wyzwaniom. Sukces w nich zależy od sprawnej współpracy, komunikacji, kreatywności i umiejętności efektywnego działania pod presją czasu.

Przykładowe zadanie przedstawiamy poniżej. Po każdym zadaniu trener prowadzi omówienie. Jego celem jest pogłębienie procesów zachodzących w grupie. Uczestnicy wyciągają wnioski na temat komunikacji i współpracy w zespole. Wspólne stawianie czoła zadaniom oraz dyskusja buduje zaufanie i pogłębia integrację w zespole.

Zespół po udziale w grze scenariuszowej Na tropie zbrodni jest zmotywowany, zintegrowany oraz zjednoczony wokół wspólnie osiągniętego sukcesu.

Opisywana gra scenariuszowa może się odbyć również w wersji online!

Przykładowe zadanie zespołowe

Łamanie kodów to zadanie, w którym zespół musi wykazać się nie lada refleksem. Jest to również wprawka w koordynacji i sprawności. Zadaniem zespołu jest jak najszybsze wpisanie kodu na gigantycznej klawiaturze. Czy grupa zdoła pokonać rekord szybkości?

Cele zadania:

  • Umiejętność zarządzania przez cele, zorientowanie na wyniki i realizację zadań
  • Kształtowanie postawy otwartej na osiąganie wspólnych celów
  • Budowanie otwartości na zmiany i nowe rozwiązania, elastyczności
  • Ćwiczenie zdolności adaptacji do zmieniającego się środowiska
  • Integracja i dobra zabawa

Zobacz też

Oceń nas!