Top

Maszyna Goldberga - warsztat kreatywny

Maszyna Goldberga znana również jako Reakcja Łańcuchowa to energetyczne zadanie konstrukcyjne, które buduje poczucie jedności w zespole. W rękach uczestników z pozoru zwyczajne przedmioty zmieniają się w trybiki wielkiego mechanizmu. A wszystko to dzięki pomysłowości i synergii zespołowej!

Lokalizacja:

Na zewnątrz lub w budynku

Czas trwania:

2-3 godziny

Liczba uczestników:

od 8 osób

Atuty projektu:

zjednoczenie wokół wspólnego celu

wizualizacjintegracja podczas wspólnej pracy

pobudzenie kreatywności projektowej

wspólna zabawa

pamiątkowy film

Czym jest Maszyna Goldberga

Program Reakcja Łańcuchowa znany również pod nazwą Maszyny Goldberga powstał z myślą o tym, by w widowiskowy sposób zobrazować, iż różne działania poszczególnych osób w grupie składają się na jeden, wspólny cel całej organizacji. Zachęca uczestników do twórczej zabawy, integruje i wyzwala ogromne pokłady kreatywności, które drzemią w każdym z nas. Maszyna Goldberga to świetny pomysł na integrację pracowników!

Kreatywne rozwiązanie

Czy macie wrażenie, że w pracy najczęściej szukacie jak najprostszego rozwiązania skomplikowanych problemów? Program  integracyjny Reakcja Łańcuchowa pozwala odwrócić ten proces zachęcając do stworzenia jak najbardziej skomplikowanego i kreatywnego rozwiązania dla banalnego zadania. Tak postawione wyzwanie z początku wywołuje w uczestnikach zaskoczenie, by wkrótce przekuć je w chęć do działania.

Przebieg wydarzenia

Uczestnicy przybywają do sali, gdzie czeka na nich duży, kolorowy magazyn z rozmaitymi, uruchamiającymi twórczą wyobraźnię przedmiotami, które już niebawem pójdą w ruch jako fragmenty spektakularnej Maszyny Goldberga. Grupa pracuje w podziale na mniejsze brygady. Każda z nich jest odpowiedzialna za jeden fragment konstrukcji. Tylko sprawna współpraca i komunikacja w zespole pozwoli sprostać temu wyzwaniu.

Podczas prac zespołu czuwa nad nimi grupa animatorów, którzy motywują, wspierają i – w razie potrzeby – podpowiadają rozwiązania. Wszystko po to, aby spotkanie przebiegło w atmosferze współpracy i kreatywnej zabawy.

Filmowa pamiątka

Maszyna Goldberga to pomysł na integrację pracowników, która jednoczy pracowników poprzez wspólną pracę. Dostarcza ponadto mnóstwo niezapomnianych emocji podczas finałowego uruchomienia maszyny, które zostaje uwiecznione na filmie. Nagranie może jeszcze długo po zakończonej akcji przypominać o wspólnie spędzonym, twórczym czasie!

Chcesz zbudować niepowtarzalną Maszynę Goldberga ze swoim zespołem? Zapraszamy do kontaktu. 

Zobacz też