Top

Maszyna Goldberga - impreza integracyjna

Maszyna Goldberga znana również jako reakcja Łańcuchowa to energetyczne zadanie konstrukcyjne, które buduje poczucie jedności w zespole. W tym kreatywnym przedsięwzięciu uczestnicy zabawy mają za zadanie zbudowanie wielkiej maszyny. Z pozoru zwyczajne przedmioty zmieniają się w trybiki wielkiego mechanizmu, który raz wprawiony w ruch zmierza do osiągnięcia postanowionego celu na zasadzie domina. Aby z sukcesem stworzyć tę skomplikowaną konstrukcję, uczestnicy muszą ściśle współpracować, wykazując się pomysłowością i pracą zespołową. To doskonały sposób na rozwijanie umiejętności współpracy, a jednocześnie zapewnienie świetnej zabawy i satysfakcji z osiągniętego celu.

maszyna goldberga - w tle nagrody pieniężne

LOKALIZACJA:

na zewnątrz lub w budynku

 

CZAS TRWANIA:

2-3 godziny

 

LICZBA UCZESTNIKÓW:

od 8 osób

ATUTY PROJEKTU:

Zjednoczenie wokół wspólnego celu,

integracja podczas wspólnej pracy,

pobudzenie kreatywności projektowej,

wspólna zabawa,

pamiątkowy film.

Czym jest maszyna Goldberga?

Program Reakcja Łańcuchowa znany również pod nazwą Maszyny Goldberga powstał z myślą o tym, by w widowiskowy sposób zobrazować, iż różne działania poszczególnych osób w grupie składają się na jeden, wspólny cel całej organizacji. Nazwa urządzenia lub mechanizmu pochodzi od amerykańskiego rysownika i wynalazcy Rube’a Goldberga, który na swoich rysunkach przedstawiał powiązane ze sobą złożone urządzenia, które wykonując proste czynności prowadziły do wykonania określonego celu.

Program imprezy integracyjnej maszyna Goldberga zachęca uczestników do twórczej zabawy pokazując, że maszyna zbudowana z dziesiątek z pozoru niepowiązanych ze sobą elementów i mechanizmów potrafi osiągnąć określony cel. W tym układzie każda część maszyny ma swoją rolę – w ten sposób pokazuje uczestnikom zabawy, jak istotna jest współpraca w zespole. Uczestnicy programu, pracując nad Maszyną Goldberga, integrują się i wyzwalają ogromne pokłady kreatywności drzemiące w każdym z nas. To świetny pomysł na integrację pracowników, który jednocześnie rozwija umiejętności komunikacji, współpracy i kreatywnego myślenia.

Kreatywne rozwiązanie

Czy macie wrażenie, że w pracy najczęściej szukacie jak najprostszego rozwiązania skomplikowanych problemów? Program integracyjny Reakcja Łańcuchowa pozwala odwrócić ten proces zachęcając do stworzenia jak najbardziej skomplikowanego i kreatywnego rozwiązania dla banalnego zadania. Tak postawione wyzwanie z początku wywołuje w uczestnikach zaskoczenie, by wkrótce przekuć je w chęć do działania. To idealna okazja na budowanie relacji pomiędzy uczestnikami, która skutecznie integruje zespoły i pomaga przynajmniej na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków.

Przebieg wydarzenia

Uczestnicy przybywają do sali, gdzie czeka na nich duży, kolorowy magazyn z rozmaitymi, uruchamiającymi twórczą wyobraźnię przedmiotami, które już niebawem pójdą w ruch jako fragmenty spektakularnej Maszyny Goldberga. Grupa pracuje w podziale na mniejsze brygady. Każda z nich jest odpowiedzialna za jeden fragment konstrukcji. Tylko sprawna współpraca i komunikacja w zespole pozwoli sprostać temu wyzwaniu.

Podczas prac zespołu czuwa nad nimi grupa animatorów, którzy motywują, wspierają i – w razie potrzeby – podpowiadają rozwiązania. Wszystko po to, aby spotkanie przebiegło w atmosferze współpracy i kreatywnej zabawy.

Nasze wartości

Budowanie partnerskich relacji

Zaufanie, autentyczność i wspólne dążenie do celu to fundamenty każdego zespołu. Dlatego kładziemy nacisk na budowanie partnerskich relacji z naszymi Klientami, które oparte są na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

Wysoka jakość usług

Zapewniamy najwyższą jakość usług. Nieustannie udoskonalamy nasze pomysły na imprezy integracyjne i dbamy o każdy detal, by zagwarantować pełne zadowolenie naszych Klientów.

Rozwój zespołu

Wspieramy rozwój Twojego zespołu, dostarczając narzędzia, które pomagają budować silny i zgrany team. Nasze programy pozwalają w pełni wykorzystać potencjał każdego członka zespołu.

Integracja przez zabawę

Nasze eventy są tak zaprojektowane, aby angażować uczestników i budować silne relacje w zespole poprzez wspólne aktywności pełne radości, zabawy i pozytywnych emocji.

Filmowa pamiątka

Maszyna Goldberga to pomysł na integrację pracowników, która jednoczy pracowników poprzez wspólną pracę. Dostarcza ponadto mnóstwo niezapomnianych emocji podczas finałowego uruchomienia maszyny, które zostaje uwiecznione na filmie. Nagranie może jeszcze długo po zakończonej akcji przypominać o wspólnie spędzonym, twórczym czasie!

Chcesz zbudować niepowtarzalną Maszynę Goldberga ze swoim zespołem? Zapraszamy do kontaktu.

Galeria zdjęć

Zobacz też: