Top
Mission Impossible – gry integracyjne online

Mission Impossible - różnorodne gry integracyjne online

Mission Impossible to angażująca aktywność grupowa, w której zespół staje przed – z pozoru – niewykonalnym zadaniem. Na uczestników czekają liczne gry integracyjne online i presja czasu! Doskonała współpraca grupowa jest kluczem do sukcesu – czy zespół zdoła go znaleźć?

Lokalizacja:

Zoom/Webex/MS Teams

Czas trwania:

do 2 godzin

Liczba uczestników:

od 6 do 150 osób

Język prowadzenia:

polski lub angielski

Atuty projektu:

unikatowe zadanie grupowe

wyzwania analogiczne do codzienności w pracy

nauka poprzez doświadczenie

wzrost motywacji uczestników

możliwość dopasowania do założonych celów spotkania

Jak przebiega projekt

Program Mission Impossible składa się z dwóch modułów – teoretycznego i praktycznego. W module praktycznym uczestnicy wcielają się w członków plemienia, które zgubiło się w gąszczu amazońskiej puszczy. Szczęśliwie, spotykają na swojej drodze szamana, który wie, jak wydostać się z dżungli. Nie chce jednak podzielić się tą informacją z zespołem, któremu nie ufa. Żeby zdobyć jego zaufanie, zespół musi wykazać się umiejętnością sprawnej współpracy plemiennej. Uczestnicy przechodzą więc przez serię rytuałów. Są nimi różnorodne zadania i gry integracyjne online, których liczba sugeruje, że  faktycznie, jak w tytule, jest to mission impossible! Jak podzielić się rolami? Kto ma być koordynatorem? Jak ulokować zasoby?

Na te i inne pytania typowe w zdalnej pracy zespołowej uczestnicy muszą znaleźć odpowiedzi – i to pod presją czasu! Zaproponowane zadania i gry integracyjne online mają humorystyczny, nieco oderwany od rzeczywistości charakter, co sprzyja dobrej atmosferze, budowaniu motywacji oraz relacji między uczestnikami. Jednocześnie stanowią nie lada wyzwanie dla zespołu, co buduje więzi w oparciu o wspólne przeżycia i skłania do refleksji.

Moduł teoretyczny

Opisywany scenariusz pomimo abstrakcyjnego charakteru zawiera wiele analogii do rzeczywistych wyzwań, jakim pracownicy stawiają czoła na co dzień. W module teoretycznym, który ma charakter mini-wykładu – uczestnicy poznają model Skali Współpracy, który jest niezwykły w swojej prostocie i umożliwia na podstawie prostych wskaźników w dowolnym momencie ocenić kondycję zespołu i zasugerować kolejne kroki. Skala Współpracy istotnie wzbogaca program podając zespołowi niejako na tacy wskazówki dotyczące dalszych kroków w drodze do efektywnej współpracy.

 Atuty programu

Wyzwania mają humorystyczny, nieco oderwany od rzeczywistości charakter, co sprzyja dobrej atmosferze, budowaniu motywacji oraz relacji między uczestnikami. Jednocześnie stanowią nie lada wyzwanie dla zespołu, co buduje więzi w oparciu o wspólne przeżycia i skłania do refleksji. Jeśli więc szukasz pomysłu na gry integracyjne online, które przełożą się na realną zmianę i wzmocnią zespół, Mission Impossible będzie doskonałym wyborem.

Skontaktuj się z nami!

Zobacz też