Top
Blog
Bez kategorii Gra kryminalna online dla zespołu – humorystyczny team building
na-tropie-zbrodni

Gra kryminalna online dla zespołu – humorystyczny team building

Jedną z naszych propozycji na aktywności integracyjne online dla zespołów jest nasza gra Na tropie zbrodni. Jest to angażujący scenariusz, który rozpoczyna… porwanie, do którego doszło w trakcie onlajnowego spotkania firmowego. Uczestnicy zapoznają się z fabułą gry oglądając krótki firm wprowadzający – tym sposobem stają się świadkami zdarzenia i od razu wciągamy ich w zabawę detektywistyczną.

Aktualność fabuły

Gra w swojej warstwie fabularnej nawiązuje do rzeczywistości, która mocno zmieniła się wraz z pojawieniem się pandemii. Większość pracowników biurowych przeszła na model pracy online bądź hybrydowej. Każdemu znane są wyzwania i trudności związane z funkcjonowaniem wirtualnym: nie działający bądź wyciszony mikrofon, kamerka ustawiona w kierunku ściany, nieporadne udostępnianie ekranu… Nasz scenariusz korzysta z komediowego potencjału tych wyzwań. Scenariusz w dowcipny sposób nawiązuje do tego, czego każdy uczestnik doświadczył chociaż raz w pracy, więc łatwo jest się w nim odnaleźć i utożsamić. No a w efekcie – świetnie bawić.

Wyzwania w grze

Poza rozwiązaniem zagadki kryminalnej, zespół stawia również czoła licznym wyzwaniom. A te skonstruowane są w taki sposób, który gwarantuje zaangażowanie wszystkich uczestników. Tylko współpraca wszystkich obecnych jest bowiem gwarantem sukcesu. Tym sposobem sprawiamy, że nie sposób się z gry wyłączyć, co bywa częstym problemem na wydarzeniach online. I faktycznie, rzadko zdarza się podczas naszych eventów, żeby ktoś się nie angażował. Jest wręcz przeciwnie – wszyscy mają włączone kamerki, chętnie zabierają glos, a nawet potrafią się przekrzykiwać!

Obecność trenerów

Nad wszystkim czuwają trenerzy – to oni dopilnowują, by każdy uczestnik czuł się zaopiekowany i rozumiał wszystkie instrukcje. Pomagają również – na ile to możliwe – od technicznej strony. Trenerzy również na bieżąco monitorują przebieg projektu, dostosowując go w razie potrzeby – czas trwania poszczególnych zadań czy ich poziom trudności. A wszystko po to, by uczestnik mógł oddać się rozrywce i miło spędzić czas z kolegami z pracy!