Top
Blog
Bez kategorii Team building dla firm w 2022 roku. Kiedy? Gdzie? Jak?

Team building dla firm w 2022 roku. Kiedy? Gdzie? Jak?

Co roku nadchodzi taki moment wiosny, który wydaje się być przełomowym, bo oddziela zimowe, deszczowe i mroczne dni od tych słonecznych. Choć rzadko się zdarza, że jest to naprawdę przełomowy moment, po którym nie następują przymrozki, to wtedy zazwyczaj po raz pierwszy pojawia się myśl w głowach liderów, managerów, dyrektorów czy pracowników HR, że dobrze by było zorganizować firmowy team building. Kiedy najlepiej to zrobić?

Kiedy najlepiej zaplanować team building?

Pracujemy przez cały rok i prawdopodobnie ponad połowa naszych projektów odbywa się w przestrzeni zamkniętej, ale wielokrotnie powtarzaliśmy, że w kochamy outdoor. Możliwość spotkania na świeżym powietrzu jest wyjątkowa i to nie tylko z powodu bycia nowym środowiskiem, innym od codziennych sal konferencyjnych. Istnieją szkolenia (np. outdoor education lub adventure education) czy terapie (np. adventure therapy lub wilderness therapy…), które odbywają się wyłącznie w środowisku naturalnym, gdyż redukuje ono poziom stresu, uspokaja i pozwala być bardziej uważnym, skoncentrowanym na doświadczeniu, innych uczestnikach czy procesie. Z tego powodu zachęcamy, by wybrać taką porę roku (i dzień), żeby team building mógł się odbyć na zewnątrz, a warunki sprzyjały integracji i dobrej zabawie.

Gdzie najlepiej zaplanować team building?

 

Bazując na poprzednim akapicie oczywiście polecamy wszystkie miejsca, w których można zawiesić wzrok na drzewach i usłyszeć śpiew ptaków. Na terenie Warszawy może to być np. Pole Mokotowskie, Las Bielański czy okolice Kampinosu, a pod Warszawą prawie każdy hotel, który jest otoczony zielenią. Choć może się to wydawać standardem, wciąż zdarza nam się jeździć do podmiejskich, czterogwiazdkowych hoteli, które nie mają nawet trawnika.

Jak najlepiej zorganizować team building?

Najlepiej zabrać się za to z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, upewnić, że wybrany termin będzie odpowiadał większości i skontaktować z firmą, która ma większe doświadczenie w organizacji firmowych atrakcji. Satysfakcja z udziału w team buildingu zależy od wielu czynników – również od tych pozornie nieistotnych, jak np. sposób zakomunikowania spotkania, dlatego warto skorzystać z usług firm, które zrealizowały dziesiątki takich imprez. Jesteśmy jedną z nich i z przyjemnością zorganizujemy team building dla Twojej firmy!

 

Skontaktuj się z nami!