Top
Blog
Atrakcje integracyjne online Spotkanie integracyjne online – od czego zależy jego sukces?

Spotkanie integracyjne online – od czego zależy jego sukces?

Integracja zespołu online nie jest prosta. Przed każdym eventem wiele osób – przedstawicieli zarówno korporacji, jak i firm eventowych zastanawia się: czy dane spotkanie integracyjne online zostanie na pewno sprawnie przeprowadzone i dobrze odebrane?

Firmowe spotkanie integracyjne – w postaci np. team buildingu jest złożonym i wielopoziomowym procesem komunikacji (wewnątrz organizacji i pomiędzy orgnizacją a dostawcą atrakcji integracyjnej) i logistyki. Można by rozłożyć ten proces na dziesiątki mniejszych elementów i je analizować – co musi wystąpić, żeby integracja zespołu online została pozytywnie odebrana, jednak w dzisiejszym artykule chcielibyśmy zaproponować inną perspektywę.

 

 

Po przeprowadzeniu kilkudziesięciu projektów integracyjnych online mamy w naszym odczuciu zaskakującą refleksję: dbanie o szczegóły i dopracowywanie warsztatów integracyjnych oczywiście sprzyja, ale nie przekłada się bezpośrednio na satysfakcje pracowników z udziału w team buildingu online. Organizowaliśmy warsztat integracyjny online dla zespołu, który był dopięty na ostatni guzik, a został oceniony przeciętnie, jak i zdarzył się nie raz team building online, w którym coś nas zaskoczyło (np. dołączyło 10% deklarowanej grupy osób) i musieliśmy wykazywać się improwizacją (w naszym odczuciu dosyć przeciętną), a został on oceniony bardzo wysoko.

 

Od czego w takim razie zależy, czy integracja online zostanie pozytywnie odebrana?

 

Są różne teorie na ten temat, ale bardzo ciekawe spostrzeżenie zawdzięczamy jednemu z uczestników, który wspomniał o tym w ankiecie ewaluacyjnej po projekcie integracyjnym dla zespołu. Napisał, że to zależy od tego, czy zespół (lub firma) jest nastawiony na cel, czy na relacje.

 

 

Jeśli zespół jest ukierunkowany na budowanie i podtrzymywanie relacji, automatycznie będzie wyższy poziom satysfakcji z udziału w aktywności – atrakcji integracyjnej, ponieważ będzie ona uzasadnionym bodźcem do realizacji jasnego celu – integracji i spędzenia pozytywnie czasu. Co więcej spotkanie integracyjne online będzie spójne z codzienną postawą przełożonych. Jeśli liderzy zespołów są skupieni tylko na celu i nie dbają o relacje, wówczas team building online może być źle odebrany – jako coś nieprawdziwego, fasadowego i niepotrzebnego.

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy w Twoim przypadku team building online będzie dobrym rozwiązaniem, zapraszamy do kontaktu!