Top
Wyjazdy integracyjne Wyjazd integracyjny dla pracowników – jak go zorganizować?
wyjazd-integracyjny

Wyjazd integracyjny dla pracowników – jak go zorganizować?

W pięcioletniej historii firmy zorganizowaliśmy na pewno więcej wyjazdów integracyjnych niż jakikolwiek nasz bezpośredni klient: pracownik działu HR, marketingu, komunikacji, team lider. W niniejszym artykule chcemy podzielić się więc naszym doświadczeniem. Zwracamy uwagę na trzy najważniejsze elementy, o których należy pamiętać, żeby wyjazd integracyjny był udany. 
Spis treści:

Hotel na wyjeździe integracyjnym
Atrakcje integracyjne dla zespołu
Zasady…

Hotel na wyjeździe integracyjnym

Miejsce pobytu to najważniejszy element wyjazdu. Z każdą realizacją przekonujemy się o tym coraz bardziej. Jeśli miejsce będzie miało swój wyjątkowy klimat, niezależnie, jakie atrakcje integracyjne zostaną zaplanowane, wyjazd integracyjny zostanie dobrze zapamiętany. W przypadku wiosennych realizacji wstępne rezerwacje należy zakładać już w okolicach marca. Najatrakcyjniejsze hotele dla grup bardzo szybko przestają być dostępne w popularnych terminach. Dodatkowo warto pamiętać, żeby we wstępnej wycenie uwzględnić wszelkie możliwe pomysły i potrzeby, a później ewentualnie rezygnować z niepotrzebnych udogodnień przekraczających fundusze. Dlaczego to jest ważne? Okazuje się, że niektóre hotele pobierają opłaty za możliwość skorzystania (np. w ramach warsztatów czy gry terenowej) z zielonego terenu na zewnątrz. Lepiej wcześniej mieć dobrze zabudżetowany projekt niż później gimnastykować się, w jaki sposób wyczarować dodatkowy tysiąc.

Atrakcje integracyjne dla zespołu

Atrakcje integracyjne oczywiście są nieodzownym elementem każdego wyjazdu. Nie mniej ważny jest jednak czas wolny! Może się wydawać, że to jest oczywiste. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że często agenda jest tak napięta, że pracownicy nie mają czasu się zrelaksować! A tym bardziej skorzystać z atrakcji dostępnych w samym hotelu i wokół niego. Nie ma również miejsca na rozmowy kuluarowe o tym, co się wydarzyło na spotkaniu team buildingowym – a to szalenie ważny, silnie integrujący element. Według nas jedna atrakcja w ciągu dnia jest zdecydowanie wystarczająca. Realizowaliśmy gry scenariuszowe w różnych konfiguracjach. Poziom satysfakcji uczestników był najwyższy, kiedy nie mieli wcześniej szkolenia wewnętrznego, a później dodatkowych zajęć. Każdy organizator chce jak najwięcej pieczeni upiec na jednym ogniu, ale ze zmęczeniem nie wygramy. A ono prędzej czy później się pojawi, jeśli agenda jest przepełniona. Przemęczeni uczestnicy następnym razem znajdą milion wymówek, żeby nie pojechać.

Zasady…

Zazwyczaj ich nie lubimy, ale czasami są potrzebne. Szczególnie, jeśli wyjazd dotyczy większej grupy oraz ich komfortu. Zdarza się, że na wyjazd integracyjny z zaplanowanymi atrakcjami outdoorowymi niektóre panie przyjeżdżają w szpilkach i drogich strojach, co jest dla nich wielką stratą, bo w części aktywności nie mogą uczestniczyć. Zdarza się, że jest też niejasna polityka dotycząca spożywania alkoholu. Warto przed wyjazdem zakomunikować jasno pracownikom, jak warto się ubrać, jakie są atrakcje (albo jakiego typu, jeśli ma to być niespodzianka) oraz jaki jest cel wyjazdu.

Na pewno przedstawione zasady pomogą zorganizować dobry wyjazd, ale najlepiej… powierzyć to zadanie specjaliście.Zapraszamy do kontaktu! Formularz kontaktowy znajdziesz tutaj.