Top
Blog
Bez kategorii Firmowy wyjazd integracyjny w 2022 roku

Firmowy wyjazd integracyjny w 2022 roku

Czy w obliczu niekończących się kryzysów firmowy wyjazd integracyjny powinien się odbyć? W artykule tłumaczymy, dlaczego tym bardziej powinien.

Dlaczego warto zorganizować firmowy wyjazd integracyjny w 2022 roku?

Ostatnie dwa lata były wyzwaniem dla nas wszystkich. Musieliśmy nagle oswoić się z nowym stylem życia: z pracą z domu, z opieką nad dziećmi w trakcie pracy, z rzadkim widywaniem znajomych z biura, z ciągłym poczuciem zagrożenia oraz towarzyszącą temu wszystkiemu ciągłą niepewnością. Opisywaliśmy w innym artykule, że w blisko połowie firm nie zadbano o poczucie bezpieczeństwa pracowników w postaci przedstawienia planu i klarownych zasad funkcjonowania firmy, przez co pracownicy byli obciążeni dodatkowym stresem. Nie wiedzieli przykładowo, kiedy wrócą do biur, czy wrócą, czy będzie to obowiązkowe, czy ich stanowisko zostanie utrzymane albo czy ich firma przetrwa trudny czas? Podczas gdy jeden kryzys tymczasowo został zażegnany, pojawił się kolejny, jeszcze bardziej przerażający. Może się wydawać, że w takiej sytuacji wyjazd integracyjny powinien spaść na dalszy plan, lecz nic bardziej mylnego.

 

 

Co daje firmowy wyjazd integracyjny?

W kilkuletniej historii firmy widzieliśmy lub organizowaliśmy rozmaite wyjazdy integracyjne: od niskobudżetowych w najtańszym hostelu z jedzeniem dostarczonym z pobliskiej knajpy w styropianowych opakowaniach po pięciogwiazdkowe hotele z wieczorną galą. Niezależnie od wydanych środków wspólny mianownik zawsze był jeden: oderwanie się od pracy, rodziny i zmartwień oraz wypoczynek. Choć często wyjazdy integracyjne kojarzone są z ostrymi, całonocnymi imprezami, każdy ma możliwość spędzenia tego czasu po swojemu. Jedni wybierają się na poranny spacer po lesie, inni korzystają z hotelowego SPA, a jeszcze inni po prostu mogą się wytańczyć lub skupić na integracji z osobami, z którymi nie mieli okazji poznać się w biurze.

 

 

Nie od dziś wiadomo, że niektórym najtrudniej wydaje się pieniądze na siebie i choć bardzo potrzebują dla własnego zdrowia psychicznego zmiany środowiska choćby na dwa dni, nie zrobią tego, bo zawsze cele i potrzeby rodzinne będą ważniejsze od własnych. Między innymi z myślą o takich osobach warto zorganizować wyjazd integracyjny: aby pracownicy mogli się spotkać poza kontekstem zawodowym, wspólnie przeżyć miłe chwile i zrelaksować się. Przedłużający się czas globalnego niepokoju wydaje się być najlepszym momentem na poszukiwanie i dawanie wsparcia bliskim kolegom i koleżankom.

 

Jeśli chcesz przymierzyć się do organizacji wyjazdu integracyjnego z nami, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.