Top
Blog
Atrakcje integracyjne 3 pomysły na kreatywne wykorzystanie firmowego quizu (online)

3 pomysły na kreatywne wykorzystanie firmowego quizu (online)

Firmowy quiz integracyjny, również w formie online, to atrakcja integracyjna dla zespołu, która we współpracy z charyzmatycznym konferansjerem lub konferansjerką może pomóc w realizacji wielu celów.

 

1. Firmowy quiz jako element obowiązkowego szkolenia

 

Nowi pracownicy w organizacjach często zobowiązani są do ukończenia szeregu szkoleń wdrożeniowych. Co jakiś czas w firmie zmieniają się procedury i ważne jest, by wszyscy pracownicy przyswoili i funkcjonowali według nowych zasad. Czy zawsze musi to być e-learning albo inna forma smutnego obowiązku? Oczywiście, że nie! Co więcej, wiemy z badań nad pamięcią, że nauce sprzyja pozytywny nastrój oraz testowe sprawdzanie wiedzy. Testowe niekoniecznie oznacza  „z ocenami”, ale takie, które wiąże się z koniecznością pomyślenia, a następnie poznaniem właściwej odpowiedzi. Jednym z zastosowań firmowego quizu online (lub też offline) jest utrwalanie koniecznej do przyswojenia wiedzy w lekkiej, zabawnej formule rodem z Milionerów. Uwaga: efektem ubocznym quizu może być integracja zespołu.

 

2. Quiz dla zespołu jako podsumowanie projektu, roku czy etapu

 

Podsumowania są ważnym elementem pracy projektowej. Chcesz komuś podziękować, publicznie awansować, wyłonić nowego managera, a może po prostu opowiedzieć o wynikach, sukcesach i planach na kolejne miesiące? Co, jeśli powiemy, że nie musi się to sprowadzać do monotonnego wykładu sporadycznie przerywanego oklaskami oraz powerpointa? Od blisko dwóch lat sprawiamy, że tego rodzaju konferencje i spotkania firmowe online są postrzegane jako niecodzienna atrakcja dla zespołu, która łączy przyjemne z pożytecznym.

 

3. Firmowy quiz jako atrakcja integracyjna dla zespołu

 

Czasami nie ma co szukać drugiego dna – można się po prostu dobrze bawić bez realizacji innych celów. Godzinny quiz firmowy w stylu Familiady czy Milionerów może być niecodzienną odskocznią od pracy i nagrodą dla pracowników. Pytania mogą dotyczyć losów firmy lub wiedzy ogólnej z zakresu kultury, sztuki czy geopolityki. Liczy się nie tylko poprawność udzielanych odpowiedzi, ale również szybkość! Firmowy quiz niekoniecznie sprawi, że pracownicy lepiej się poznają, ale poprzez wprowadzanie pozytywnych emocji może popchnąć proces integracji zespołu do przodu.

 

Jeśli nie wiesz, która forma quizu integracyjnego najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego zespołu, zapraszamy do kontaktu. Dołożymy wszelkich starań, aby atrakcja integracyjna odpowiedziała na cele firmowe, ale i potrzeby pracowników. Istnieje wiele rozwiązań, którymi można spajać rozproszony zespół. Nie zawsze team building online jest dobrym, potrzebnym albo możliwym rozwiązaniem. Wtedy rekomendujemy atrakcję w postaci firmowego quizu, opisaną na naszej stronie w tym miejscu (klik).