Top

Na tropie zbrodni - integracyjna gra kryminalna

W opisywanej grze team buildingowej uczestnicy wcielają się w role śledczych i mierzą się z szeregiem zadań, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa.

gra-scenariuszowa
Lokalizacja:

W budynku/Na zewnątrz

Czas trwania:

2-4 godziny

Liczba uczestników:

od 8 osób

Atuty projektu:

integracja uczestników

doskonalenie współpracy i komunikacji

wspólna zabawa w wyjątkowej formie

Intrygujące postaci, pobudzające wyobraźnię dowody, raporty z centrali śledczej i wciągająca fabuła to cechy szczególne gry scenariuszowej Na tropie zbrodni. Grupa wyrusza w teren hotelu, by wykonując zadania  zespołowe takie jak analiza nagrania audio czy materiału dowodowego rozwikłać zagadkę śmierci jednego z gości. 

Kto stoi za morderstwem? 

Co było motywem? 

Jak doszło do zbrodni? 

Na te i inne pytania uczestnicy znajdą odpowiedzi pod okiem naszych trenerów i pracowników agencji detektywistycznej Enigma zdradza-jących sekretne tajniki swego fachu. 

W fabułę wplecione są różnorodne zadania team buildingowe, których szczegółowy opis znajduje się na kolejnej stronie.

Każde zadanie zakończone jest omówieniem z trenerem, którego celem jest pogłębienie procesów zachodzących w grupie oraz wyciągnięcie wniosków dotyczących komunikacji i współpracy w zespole. Wspólne stawianie czoła zadaniom oraz czas przeznaczony na refleksję po ich   wykonaniu sprzyja budowaniu zaufania oraz pogłębionej integracji zespołu. 

Zespół po udziale w grze Na tropie zbrodni jest zmotywowany, zintegrowany oraz zjednoczony wokół wspólnie osiągniętego sukcesu.

Gra może się odbyć również w wersji online (klik)

Przedstawione poniżej przykładowe zadanie pozwala na realizację różnych celów zespołowych i rozwojowych, a wszystkim towarzyszy to samo: humor i poczucie satysfakcji z osiągniętych efektów. Każde z nich jest prowadzone przez trenera a następnie wspólnie omawiane pod kątem współpracy w zespole. Ostateczny wybór zadań zostanie dostosowany do warunków lokalowych oraz pogodowych (część zadań może odbywać się na zewnątrz).

Łamanie kodów to wprawka z refleksu, sprawności i koordynacji. Zadaniem uczestników jest opanowanie sztuki pisania na wielkiej klawiaturze. Czy grupa zdoła pokonać rekord szybkości?

Cele:

  • Umiejętność zarządzania przez cele, zorientowanie na wyniki i realizację zadań
  • Postawa otwarta na osiąganie wspólnych celów
  • Otwartość na zmiany i nowe rozwiązania, elastyczność, zdolność adaptacji do zmieniającego się środowiska
  • Integracja i dobra zabawa

Zobacz też