Top
Atrakcje integracyjne Dlaczego Teamformacja to dobry wybór?

Dlaczego Teamformacja to dobry wybór?

Wybór odpowiedniej firmy szkoleniowej często stanowi duże wyzwanie dla osób decyzyjnych. Nic dziwnego – w końcu w grę wchodzą nie tylko pieniądze, ale też duża odpowiedzialność za poziom wybranej usługi. Nie raz słyszeliśmy od naszych klientów o nieudanych realizacjach team buildingowych, które pozostawiły niesmak na wiele miesięcy. Wybór właściwego wykonawcy jest szczególnie trudny w czasach personal brandingu w internecie, kiedy każdy kreuje się na pozbawionego wad eksperta. Dlatego postanowiliśmy napisać krótki artykuł o tym, co nas wyróżnia i czego możecie się spodziewać, współpracując z nami. Krótko, rzeczowo i zgodnie z prawdą. 

Spis treści:
Zespół
Metody pracy
Opieka Project Managera
Lubimy dobrą zabawę!

Zespół

W naszym zespole mamy bardzo kompetentnych trenerów. Każdy jest inny, ma inną historię i ulubione zagadnienia szkoleniowe, natomiast wspólnym mianownikiem jest wieloletnie doświadczenie w pracy z grupami oraz specjalistyczne wykształcenie. Przed każdym projektem długo się zastanawiamy nad doborem odpowiednich prowadzących pod kątem ich wiedzy, umiejętności, doświadczenia oraz temperamentu. Wszystko po to, aby grupa na pewno trafiła na właściwą osobę, która odpowie jej potrzebom. Trafność naszych wyborów potwierdzają ankiety ewaluacyjne, z których wynika, że prowadzący trener jeszcze nigdy nie uzyskał średniej ocen niższej niż 4.5/5. 

Metody pracy

Nasi trenerzy poza tym, że mają zaplecze psychologiczne związane ze studiami, dodatkowo zdobywali umiejętności w szkołach trenerskich, coachingowych, terapeutycznych, na szkoleniach, kursach czy konferencjach międzynarodowych. Korzystamy z różnych technik w zależności od potrzeb grupy, natomiast przede wszystkim bazujemy na metodzie doświadczeniowej (ang. experiential learning/education). Zostało udowodnione naukowo, że przeżyte doświadczenie najbardziej sprzyja procesowi uczenia się i zapamiętywania. Dlatego pracując z zespołem przykładowo nad dobrymi praktykami współpracy raczej omijamy Power Pointa w sali konferencyjnej i jeśli tylko pozwoli pogoda, wybieramy zajęcia w outdoorze – park, las, polanę czy po prostu dostępną zieleń na terenie hotelu. Uczestnicy mogą się spodziewać programu opartego o cykl uczenia się, w którym wyciągają wnioski w odniesieniu do codziennej pracy, jak i kolejnych ćwiczeń. Mechanika naszych gier umożliwia natychmiastowe sprawdzanie nowych pomysłów i udoskonalanie ich, co ma bezpośrednie przełożenie na pracę w firmie.

Opieka project managera

Po pierwszym telefonie czy mailu do nas przydzielamy Państwu project managera, który jest odpowiedzialny za Państwa realizację od etapu badania potrzeb, organizacji spotkania, wysłania oferty, ustalania szczegółów, przez nadzorowanie całego projektu w dniu realizacji aż po pisanie raportu z naszymi obserwacjami oraz sugestiami. Dzięki tak kompleksowej obsłudze mogą nam Państwo z czystym sumieniem oddać pełną odpowiedzialność za powodzenie spotkania i skupić się na swojej pracy.

Lubimy dobrą zabawę!

Z jednej strony można to powiedzieć o wszystkich, a z drugiej strony czasami trafiamy na klientów, którzy mają odmienną wizję projektów rozwojowych. Wierzymy, że dobra zabawa i pozytywna energia jest podstawą zmian, rozwoju oraz integracji, dlatego podczas przygotowywania programu zawsze staramy się tak wszystko zaplanować, żeby uczestnicy mieli dużo okazji nie tylko do refleksji, ale i do śmiechu. Mimo warstwy merytorycznej i poważnych wniosków, nawiązujących do codziennej pracy nasze projekty są realizowane z dużym przymrużeniem oka, bo jak inaczej określić ratowanie świata przed Zerbianami, mieszkańcami innej galaktyki? : )