Blog

Jak zorganizować team building w Warszawie?

12.08.2019 14:12


Co kilka miesięcy każdy manager, lider czy kierownik zespołu zastanawia się, jak zorganizować oryginalne spotkanie integracyjne albo jak zorganizować team building w Warszawie? Często ograniczenia czasowe oraz budżetowe zawężają zakres możliwości, gdyż ze względu na napięty czas realizacji własnych projektów w firmie lub brak dostępnego budżetu na dłuższy wyjazd, możliwe jest tylko spotkanie integracyjne w Warszawie po pracy.

Jak zorganizować team building w Warszawie?

Pod hasłem team building kryje się cała gama aktywności - od quadów, strzelania z łuków przez biodanzę, zajęcia aktorskie aż po gry scenariuszowe i warsztaty konstrukcyjne. Zdarza się, że nasze grupy nie miały żadnego zorganizowanego wyjścia integracyjnego, a czasami klienci mówią, że mieli już wszystko i chcą być czymś zaskoczeni. Dlatego ważne jest, aby zanim spotkanie integracyjne zostanie zaplanowane, zastanowić się, co było już organizowane w historii firmy oraz, co może być najmilszym zaskoczeniem dla pracowników. Z naszego doświadczenia wynika też, że nie zawsze pracownikom podoba się ta aktywność, którą zachwyciła się osoba decyzyjna : ) 

Niezależnie od wyboru aktywności dobrą praktyką jest rezerwowanie odpowiedniego miejsca, w którym pracownicy po zakończonej integracji będą mogli zrelaksować się, napić oraz coś przekąsić. Jeśli restauracja dysponuje salą z możliwością rezerwacji na wyłączność warsztaty integracyjne mogą się odbyć w tym samym miejscu przed posiłkiem. Dla takiego kontekstu polecamy Maszynę Goldberga. Maszyna Goldberga to projekt konstrukcyjny, którego celem jest integracja, lepsze poznanie współpracowników oraz dobra zabawa - link do filmu z naszej realizacji na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Uj_VYu7BYJw)

Drugim rozwiązaniem jest kreatywne przeprowadzenie pracowników z biura do restauracji, w której zakończy się team building. Taki scenariusz z jednej strony przypomina grę miejską, lecz z drugiej opiera się na założeniach naszych gier scenariuszowych, czyli pracownicy pod okiem trenerów wykonują zadania team buildingowe, które później omawiamy pod kątem współpracy i komunikacji w pracy. Ostatnio dosyć często ta opcja wzbogacona jest o fabułę kosmiczną, czyli poza dotarciem do restauracji pracownicy muszą... uratować świat : ) 

Ile kosztuje team building w Warszawie?

Koszt spotkania integracyjnego zależy od wielu czynników, natomiast istnieją pewne przedziały, które pomogą oszacować niezbędny budżet na wyjście integracyjne w Warszawie. W przypadku team buildingu wszystko zależy od liczebności grupy, dokładnej lokalizacji oraz rodzaju projektu. Mniejsze realizacje (poniżej 30 osób) wyceniane są indywidualnie, natomiast jeśli grupa jest większa (około 40-50 osób i więcej) warto założyć około 100-150 zł netto na jednego pracownika. Dodatkowo należy doliczyć koszt wynajęcia sali konferencyjnej (około 500-1500 netto), cateringu (50-100zł netto na osobę) lub restauracji z wyżywieniem oraz możliwością wykorzystania sali (około 100zł netto na osobę). To znaczy, że dla 15 osób team building w Warszawie z kolacją może kosztować około 3500zł netto, a dla 50 osób team building w Warszawie kosztuje nawet 12 000 zł netto. Mimo tego, że te kwoty mogą się wydawać wysokie jak na jedno popołudnie, jest to istotnie mniej niż za dwudniowy wyjazd integracyjny pod Warszawą, a docenieni pracownicy długo tego nie zapomną.

Co daje team building?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, drogi Czytelniku, grać we wciągającą grę planszową ze znajomymi? Mamy nadzieję, że tak, natomiast jeśli nie - koniecznie wybierz się do kawiarni czy pubu z planszówkami jeszcze w tym tygodniu! W naszych projektach staramy się umożliwić pracownikom przeżycie właśnie podobnego doświadczenia jak w przypadku planszówek, które sprawia, że wszyscy są zaangażowani zarówno w grę - fabułę, jak i interakcję z innymi uczestnikami. Dzięki temu pracownicy mogą lepiej się poznać, pogłębić relacje, a jednocześnie dobrze bawić. Przy naszej wielkiej sympatii do sportów ekstremalnych - one nie dają takiej wartości, gdyż nie opierają się na interakcji z innymi, a na skrajnie emocjonującym doświadczeniu, w którym każdy uczestniczy sam.

Teamformacja

Przeczytaj również

Integracja na niskim parku linowym

Parki linowe w Polsce kojarzą się przede wszystkim z małpim gajem, indywidualnym wyzwaniem sprawnośc(...) Czytaj więcej →

Teamformacja, 30.07.2021 15:03

Najlepsze pomysły na team building

Jesteś liderem zespołu i zastanawiasz się, jaką atrakcję na wyjazd integracyjny zaplanować dla swoic(...) Czytaj więcej →

Teamformacja, 30.07.2021 13:36

Atrakcje outdoor czy indoor na wyjazd integracyjny - co lepiej wybrać?

Lepiej jest zaplanować team building wewnątrz czy w plenerze? Naszym zdaniem - zdecydowanie na (...) Czytaj więcej →

Teamformacja, 30.07.2021 13:08