Blog

Dlaczego Teamformacja to dobry wybór?

14.08.2019 11:21

Wybór odpowiedniej firmy szkoleniowej często stanowi duże wyzwanie dla osób decyzyjnych. Nic dziwnego - w końcu w grę wchodzą nie tylko pieniądze, ale też duża odpowiedzialność za poziom wybranej usługi. Nie raz słyszeliśmy od naszych klientów o nieudanych realizacjach team buildingowych, które pozostawiły niesmak na wiele miesięcy. Wybór właściwego wykonawcy jest szczególnie trudny w czasach personal brandingu w internecie, kiedy każdy kreuje się na pozbawionego wad eksperta. Dlatego postanowiliśmy napisać krótki artykuł o tym, co nas wyróżnia i czego możecie się spodziewać, współpracując z nami. Krótko, rzeczowo i zgodnie z prawdą. 

Zespół

W naszym zespole mamy bardzo kompetentnych trenerów. Każdy jest inny, ma inną historię i ulubione  zagadnienia szkoleniowe, natomiast wspólnym mianownikiem jest wieloletnie doświadczenie w pracy z grupami oraz specjalistyczne wykształcenie. Przed każdym projektem długo się zastanawiamy nad doborem odpowiednich prowadzących pod kątem ich wiedzy, umiejętności, doświadczenia oraz temperamentu. Wszystko po to, aby grupa na pewno trafiła na właściwą osobę, która odpowie jej potrzebom. Trafność naszych wyborów potwierdzają ankiety ewaluacyjne, z których wynika, że prowadzący trener jeszcze nigdy nie uzyskał średniej ocen niższej niż 4.5/5. 

Metody pracy

Nasi trenerzy poza tym, że mają zaplecze psychologiczne związane ze studiami, dodatkowo zdobywali umiejętności w szkołach trenerskich, coachingowych, terapeutycznych, na szkoleniach, kursach czy konferencjach międzynarodowych. Korzystamy z różnych technik w zależności od potrzeb grupy, natomiast przede wszystkim bazujemy na metodzie doświadczeniowej (ang. experiential learning/education). Zostało udowodnione naukowo, że przeżyte doświadczenie najbardziej sprzyja procesowi uczenia się i zapamiętywania. Dlatego pracując z zespołem przykładowo nad dobrymi praktykami współpracy raczej omijamy Power Pointa w sali konferencyjnej i jeśli tylko pozwoli pogoda, wybieramy zajęcia w outdoorze - park, las, polanę czy po prostu dostępną zieleń na terenie hotelu. Uczestnicy mogą się spodziewać programu opartego o cykl uczenia się, w którym wyciągają wnioski w odniesieniu do codziennej pracy, jak i kolejnych ćwiczeń. Mechanika naszych gier umożliwia natychmiastowe sprawdzanie nowych pomysłów i udoskonalanie ich, co ma bezpośrednie przełożenie na pracę w firmie. 

Opieka project managera 

Po pierwszym telefonie czy mailu do nas przydzielamy Państwu project managera, który jest odpowiedzialny za Państwa realizację od etapu badania potrzeb, organizacji spotkania, wysłania oferty, ustalania szczegółów, przez nadzorowanie całego projektu w dniu realizacji aż po pisanie raportu z naszymi obserwacjami oraz sugestiami. Dzięki tak kompleksowej obsłudze mogą nam Państwo z czystym sumieniem oddać pełną odpowiedzialność za powodzenie spotkania i skupić się na swojej pracy.

Lubimy dobrą zabawę!

Z jednej strony można to powiedzieć o wszystkich, a z drugiej strony czasami trafiamy na klientów, którzy mają odmienną wizję projektów rozwojowych. Wierzymy, że dobra zabawa i pozytywna energia jest podstawą zmian, rozwoju oraz integracji dlatego podczas przygotowywania programu zawsze staramy się tak wszystko zaplanować, żeby uczestnicy mieli dużo okazji nie tylko do refleksji, ale i do śmiechu. Mimo warstwy merytorycznej i poważnych wniosków, nawiązujących do codziennej pracy nasze projekty są realizowane z dużym przymróżeniem oka, bo jak inaczej określić ratownie świata przed Zerbianami, mieszkańcami innej galaktyki? : ) 

Teamformacja

Przeczytaj również

Praca zdalna to nie tylko plusy

Praca zdalna daje niewątpliwie wiele korzyści, natomiast brak możliwości spotkania się i ograniczenie bezpośredniego kontaktu zwiększa ryzyko poczucia izolacji, samotności, co może przełożyć się na wyczerpanie emocjonalne, mniejsze zaangażowanie i – w konsekwencji - wypalenie zawodowe. Czytaj więcej →

Teamformacja, 18.05.2020 16:55

Zespołowy X Factor

Co jest magicznym, zespołowym, czynnikiem X, który sprawia, że wszystko inne przychodzi bardziej naturalnie i wydaje się łatwiejsze? Czytaj więcej →

Teamformacja, 07.02.2020 11:40

Czy wyjazdy integracyjne mogą szkodzić?

Wyniki ankiety przeprowadzonej w 2012 r. przez Vodafone UK sugerują, że dla wielu pracowników wyjazdy integracyjne bywają stratą czasu, a czasami są wręcz żenujące. Spośród przebadanych ponad 1000 osób 66 proc. przyznało, że czuło się zmuszonych do brania udziału w zaproponowanych aktywnościach, a 54 proc. nie zaobserwowało żadnej zmiany w pracy. Według ankiety najmniej skuteczną formą budowania zespołu były spływy kajakowe, paintball i inne ćwiczenia powodujące rywalizację i wzrost poziomu adrenaliny. Czytaj więcej →

Teamformacja, 30.09.2019 14:52